Erdogan në fluturim drejt Gjermanisë. Pasiguri në Turqi

Sipas mediave, Presidenti i Turqisë Erdogan, ndodhet në fluturim drejt Gjermanisë.
Ndërkohë media turke ka filluar ta cilësojë si tradhëtar, çka hedh dyshimet se në Ankara ka ndryshuar mbajtësi i pushtetit.
Ndërkohë krerët e grushtit të shtetit kanë deklaruar se Turqia do të respektojë të gjitha marrëveshjet ndërkombëtare dhe traktatet. Gjithashtu, do të rikthejnë demokracinë dhe do ti japin vendit një kushtetutë të re.
Gjithë burimet e informacionit janë të kontrolluara ose mbyllura.
Në këto kushte loja bëhet e rëndë. Turqia është një lojtar i rëndësishëm rajonal, ku boshllëku i pushtetit do të shkaktonte probleme të mëdha./dritare.net

LEXO DHE :  Ja pse Krishtlindjet festohen me 25 dhjetor!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.