Emri/ Rudina Hajdari dhe Astrit Patozi krijojnë parti të re politike

Deputetja Rudina Hajdari dhe ish-kreu i grupit parlamentar të PD-së Astrit Patozi kanë krijuar një parti të re politike.

Mësohet se partia e tyre e djathtë është quajtur “Bindja Demokratike”, dhe javën e ardhshme do të regjistrohet në KQZ dhe Gjykatë.

Hajdari mësohet se ka mbledhur grupin parlamentar të krijuar nga deputetet e rinj, ku po diskutojnë mbi partinë dhe zgjedhjet lokale të 30 qershorit.

LEXO DHE :  Alban Skënderaj falënderon për urimet e martesës, me foton e veçantë!

Kujtojmë se të enjten në Kuvend, Rudina Hajdari u shpreh e bindur se do të marrë pjesë në zgjedhje./E.B-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.