Emri/ Ishte dënuar me 35 vite burg për vrasje, arrestohet një person nga Fushë-Kruja

Policia e Durrësit ka mundur të arrestojë një person të identifikuar si Skënder Baku 58-vjeç, banues në Luz të Fushë-krujës.

Arrestimi i Bakut është bërë, pasi ky person me 01.09.2013 në qytetin e Fushë Krujës  ka vrarë  me armë zjarri shtetasin L.Sh, ndërsa është dënuar nga Gjykata me 35 vite burg

“Finalizohet operacioni policor i koduar “Revenge”.

Kapet një person i shpallur në kërkim për vrasje, i dënuar me 35 vite burg.

Në vijim të punën për kapjen e personave në kërkim, Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Durrës, në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative për vendndodhjen e  një personi të  dënuar për vrasje, kanë  zhvilluar dhe finalizuar me sukses operacionin policor të koduar “Revenge”, si rezultat i të cilit   u bë e mundur kapja dhe ndalimi i shtetasit në kërkim:

LEXO DHE :  Goditi mjekun e spitalit, arrestohet 32-vjeçari në Peqin

– Skënder Baku, 53 vjeç, banues në Luz,  Fushë Krujë .

Kapja dhe ndalimi i tij u bë pasi Gjykata për Krimet e Rënda,Tiranë, më datë 28.09.2015, e ka dënuar me 35 vjet burg, për veprat penale “Vrasje për gjakmarrje, kryer në bashkëpunim “dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municionit”.

Ky shtetas më datë 01.09.2013 në qytetin e Fushë Krujës  ka vrarë  me armë zjarri shtetasin L.Sh.

Materialet i kaluan Prokurorisë  për veprime të mëtejshme.”-njofton policia./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.