Emrat/ Kush janë dy kandidatët e rinj që garojnë për kryeprokuror

Dy kandidatë kanë dorëzuar dosjen për postin e Prokurorit të Përgjithshëm. Këtë të premte, prokurorja e Apelit Tiranë, Fatjona Memçaj, si edhe avokati Lulzim Alushaj kanë depozituar në Këshillin e Lartë të Prokurorisë kërkesën për të qenë pjesë e garës për kryeprokurorin e vendit. Deri më tani janë regjistruar në garë vetëm tre prokurorë, mes dy të sotmëve edhe Olsian Çela, që u regjistrua pak ditë më parë./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Durrës/ Pas 3 orësh në operacion, humb jetën 16-vjeçari që u përplas nga treni

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.