Emrat/ Gjykata lë në burg 6 nga 19 të arrestuarit në protestën e opozitës

Gjykata Penale e Tiranës ka dhënë vendim për 19 të ndaluarit në protestën e opozitës, më 16 shkurt.

Gjykata ka vendosur të lërë në burg 6 prej 19 të arrestuarve. Ndërkohë për 7 të arrestuar u vendos masa ‘arrest shtëpie’ dhe për 6 të tjerë masa e sigurisë ‘detyrim paraqitje’.

Masat e sigurisë për 19 te arrestuarit:

Florenc Hoxha, arrest me burg

Emanuel Nallbani, arrest shtëpie

Naim Haxhiu, arrest shtëpie

Andon Gjini, arrest shtëpie

Resul Daci, arrest burg

Suzana Dimushi, detyrim paraqitje

LEXO DHE :  Rama i përgjigjet Metës për vizat: Ja për çfarë duhet të shqetësohet Presidenti!

David Linati, arrest shtëpie

Hasan Jakupi, detyrim paraqitje

Ilir Hamedini, arrest me burg

Festim Taku, arrest shtëpie

Sajmir Rexhepi, arrest me burg

Mitat Fieraku, detyrim paraqitje

Lefter Jakupi, detyrim paraqitje

Pellumb  Shelna, detyrim paraqitje

Veljon Dine, arrest shtëpie

Ndue Tuci arrest shtëpie

Shpresa Lini, detyrim paraqitje

Të arrestuarit akuzohen për veprat penale “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik”, “Goditje për shkak të detyrës”, “Shkatërrimi i pronës” dhe “Prishja e qetësisë publike”.

 

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.