Emisioni Dritare – Përmbytjet, kush e paguan faturën | Pj 3

Në #DritaremeRudinën në Vizion Plus, folëm për përmbytjet në Shqipëri dhe dëmet e shkaktuara. Të ftuar: Suzana Jahollari- prefekte e Tiranës, Edvin Libohova- drejtori i shoqatës së Siguruesve, Ornela Liperi- Revista Monitor, Mentor Kikia- kreyredaktor i Klan Plus, Erindi Bejko- drejtori i Emergjencave Civile Tiranë. Ndiqni më poshtë pjesëne dytë të emisionit.

1 Koment

  1. Pse u pembytem? Ne se keni lene nje legen perjashta, me vizore masni thellesine e ujit, e shumezoni me siperfaqen e Tiranes tani. Gjithe ky uje duhet te derdhet ne ato lumenjte e vegjel. Cdo qytet mban nje raport midis siperfaqes se gjelber qe thith ujin e asaj te pafiltrueshmes beton e asfalt. Nuk di kush mund te gjej nje qytet qe ne aq pak kohe u zmadhua vetem me boton, asfalt e taraza pa siperfaqe te mbjella e pa asnje veper me menazhimin e ujit. Uji do rrjedhi mbi asfalt e ka asnje peme e park do gjendet te rruga me e shkurter, do ngrihet niveli e do perbysi ata qe jane rruges per te derdhja.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.