Emisioni Dritare- Ditmir Bushati për politikën e jashtme| Pj.2

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati ishte i ftuar këtë të hënë në #DritaremeRudinën, në Vizion Plus. Bushati foli në këtë pjesë të dytë për prespektivën e integrimit në BE, takimet e rëndësishme të Ramës  me zyrtarët e BE. Bushati tregoi edhe për takimet dhe bisedimet e tij me zyrtarë të lartë në BE dhe në rajon. Bushati u ndal edhe tek marrëdhëniet me fqinjët dhe takimin me Kotzias në Kretë dhe atë që do të zhvillohet në Korçë, në janar të 2018.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.