Ëmbëlsohu pa sheqer, me tortën vegane të shef Xhemës

Në emisionin e fundit të “Dritare”, ku u diskutua për sigurinë ushqimore, në studio ishte i ftuar një prej shefave më të mirë në Shqipëri, të kuzhinës vegane, Xhemal Hoxha.

Shef Xhema solli në studio një tortë vegane, që jo vetëm garanton sigurinë ushqimore, por është e shëndetshme, me vlera të larta ushqyese.

“Torta është vegane. Ku krosta është bërë me fruta të thata dhe ëmbëlsuesi është shurup agave”, tha Xhema, ndërsa të ftuarit mezi po prisnin ta provonin.

LEXO DHE :  Zinxhir mbështetje për Shqipërinë/Anastas Janullatos: Maratona në ERT greke, vijon edhe sot

 

 

View this post on Instagram

 

Torta vegane e Veggies!

A post shared by Dritare.net (@dritare_net) on

Për ju që doni ta provoni, në rrugën Nikolla Tupe, ju pret vetë shef Xhema në restorantin Veggies./E.B-dritare.net

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.