Ëmbëlsira e fundjavës!

Keni provuar ndonjëherë ëmbëlsirë me bajame, nëse jo, ne kemi recetën e saj.

Receta që Veggies Tirana sugjeron për këtë fundjavë është shumë e thjeshtë. Gjithçka që ju duhet për t’u ëmbëlsuar pa sheqer është:

¾ filxhan hurma arabie

2 lugë gjelle gjalpë bajamesh

½ filxhan me tërshërë

2 lugë gjellë bajame të prera hollë

½ lugë çaji ekstrakt vanilje.

Përgatitja

1. Hidhni hurmat në ujë shumë të nxehtë për rreth 10 minuta.

LEXO DHE :  Kryeministri Rama flet për herë të parë për vdekjen e të fejuarës së djalit të tij

2. Vendosni hurmat në blender dhe grijini derisa të jenë prerë në copa të vogla dhe të jenë bërë gjysmë të buta.

3. Më pas përziejini hurmat me përbërësit e tjerë në një tas.

4. formoni ëmbëlsirën me topa të vegjël dhe vendoseni në ngrirje për 10 minuta.

Por, nëse përtoni të gatuani, mund të telefononi Veggies Tirana në numrin 0672077726 dhe porosia juaj vjen menjëherë kudo që ju jeni./E.B- dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.