Elbasan/ Vdekja e 25-vjeçares, jepet masa e sigurisë për 2 mjekët

Gjykata e Rrethit Gjyqësore Elbasan, ja dhënë masën e sigurisë për dy mjekët e arrestuar pas vdekjes së vajzës 25-vjeçare, pak pas lindjes.

Prokurori Xhelian Seferi, ka kërkuar  masën e sigurisë “detyrim paraqitje”, për dy mjekët.  Gjyqtarja Pajtime Fetahu la në fuqi kërkesën e prokurorit.

LEXO DHE :  Krimi në Shqipëri/ Bumçi: Britania e Madhe ka shtuar personel në Ambasadë

Nga ana tjetër, avokatët e mjekëve kanë kërkuar lirim të menjëhershëm të klientëve të tij, pasi sipas tyre arresti ishte i paligjshëm, duke thënë se mjekët nuk kanë shkelur protokollin./E.B-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.