Ekzekutohet bosi i mafies siçiliane, Cosa Nostra

Është ekzekutuar në Palermo, në moshën 67 vjeç me dy plumba në kohë bosi i mafies siciliane, Cosa Nostra.

Bosi i mafies siciliane, ”Cosa Nostra” u vra një ditë para 25-vjetorit të vrasjes së gjyqtarit të njohur antimafia Giovanni Falcone së bashku me bashkëshorten e tij. Në atë kohë “Cosa Nostra” shpërtheu 600 kilogramë eksplozivë gjatë kalimit të makinës së tyre, jo shumë larg Palermos.

LEXO DHE :  Shehu: Nje revansh i shemtuar per te vene Bllokun ne piedestal!

“Është shpejt për të bërë hipoteza, por kur ndonjë thotë se mafia nuk ekziston më, ndodh diçka për të konfirmuar se mafia ekziston ende. Vrasja e Dainottit, në mes të Palermos, më 22 maj, mund të ketë shumë kuptime”- tha prokurori i Palermos, Francesco Lo Voi.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.