Ekzekutimi i 29-vjeçarit nga Vlora, shoqërohen në komisariat 10 persona

10 persona janë shoqëruar nga policia, pas ngjarjes së rëndë mbrëmjen e djeshme, në Vlorë, ku është ekzekutuar, 29-vjeçari, Vasil Dervishaj,  pronar i një lokali në qytet. Mësohet se, ngjarja e rëndë ka ndodhur, në lagjen “Pavarësia”, ku i riu është qëlluar disa herë me armë, sapo ka dalë nga makina dhe ka mbetur i vdekur në vend.

LEXO DHE :  Historia e një mjekeje që ndryshoi përgjithmonë, pas një gabimi që desh i mori jetën pacientes

Pistat e para të policisë janë, hakmarrje, larje hesapesh për prishje të pazareve të drogës etj. Mësohet se i riu ka qenë në burg më parë, për trafikim droge dhe ky dyshohet të jetë edhe shkaku i vrasjes së tij./K.C/Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.