“#Edheunë”/ Fatos Lubonja dhe Flutura Açka i bashkohen nismës për bllokimin e votimeve më 30 qershor

“#Edheunë”. Kjo është nisma që është shpërndarë me shpejtësi në rrjetet sociale që prej ditës së djeshme. Por çfarë kuptimi ka?

I pari ishte regjisori dhe karikaturisti Bujar Kapexhiu i cili deklaroi publikisht se në 30 qershor nuk do të votonte, por do të përpiqej t’i pengonte ato duke pranuar të shkojë në burg.

Më pas atë e kanë përqafuar edhe artistë dhe politikanë të tjetë si aktori Neritan Liçaj, regjisori Robert Budina që u pasua edhe nga ish-ministri i jashëtm Besnik Mustafaj.

Sot kësaj nisme i janë bashkuar edhe analisti Fatos Lubonja dhe shkrimtarja Flutura Açka./Lapsi.al

https://youtu.be/QMmWa69xSyA #EdheUnë_bllokoj_votimet#EdheUnë_refuzoj_diktaturën#EdheUnë_dua_zgjedhje_jo_votime#Mëdënoni_EdheMua #EdheMua #EdheUnë

Gepostet von Fatos Todi Lubonja am Montag, 24. Juni 2019

#Edheunë nuk do të votojSepse refuzoj të bëhem dorëzanë e rikthimit të diktaturës,sepse e refuzoj një regjim që i…

Gepostet von Flutura Açka am Dienstag, 25. Juni 2019

#EdheUne….s'do lejojme qe jetet tona dhe te femijeve tane te neperkemben dhe te bien ne letargjine e dhimshme te…

Gepostet von Neritan Liçaj am Montag, 24. Juni 2019

LEXO DHE :  Gazetarët shqiptarë shkojnë në Siri për të raportuar, u plasin bombat pranë hotelit

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.