E quajti ‘Madam Falimenti’, Anila Denaj i përgjigjet Sali Berishës

Në një intervistë për Dritare me Rudinën, ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj i është përgjigjur ish-kryeministrit, Sali Berisha i cili e quajti Madam Falimenti, sapo mori detyrën si ministre.

Rudina Xhunga: Mesa duket edhe ish-kryeministri Berisha ta pranon faktin e të qenit profesioniste e fushës, vetëm që nuk të quan ndrikull, të quan Madam Falimenti.

Anila Denaj: Fjala madem është e bukur, por fjala faliment nuk është. E para sepse nuk mendoj që për tre muaj si drejtuese e Fondit të Sigurimit të Shëndetit Publik arrita ta falimentoj. E dyta është sepse, arsyet e dhëna në komentet e zotit Berisha, janë të lidhura e mospagesa, besoj se ata që e njohin ligjin e buxhetit, i cili u përvalon mbi gjithçka do të më jepnin të drejtë. Megjithatë unë e vlerësoj edhe fjalën madamë, mbetem e kënaqur vetëm me të./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Viktimat sulmojnë grabitësit në Londër, mes tyre dhe një shqiptar

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.