Foto/ E mbani mend filmin “Raja”? Nuk do ta besoni si duken aktorët pas 24 vjetësh!

Sakrifica në emër të familjes dhe dashurisë, romancë pa kufi, ndarje dhe bashkime. Të gjitha këto epitete i ka vetëm një film dhe askush tjetër, “Raja”!

Raja është një film romantik indian i vitit 1995, me protagonistë Madhuri Dixit dhe Sanjay Kapoor. Një dashuri sfidoi gjithçka, për të triumfuar në fund.

Raja dhe Madhu i mbajtën të mbërthyer pas ekranit fansat për vite me radhë. Madje dhe sot ka nga ata që nuk e tradhtojnë këtë film, dhe vazhdojnë ta shohin.

Madhu, një vajzë çapkëne, e bukur, dhe gazmore, ndërsa Raxha një djalë trim, që do të bënte gjithçka për të mbrojtur vëllanë e tij të sëmurë, dhe që vazhdimisht ishte në kërkim të dashurisë së fëmijërisë (Madhu), shkruan dritare.net

LEXO DHE :  Deputeti Gjoni paralajmëron lëvizje të re politike

Ne i mbajmë mend si dy të rinj që luftuan për dashurinë e tyre deri në fund. Po sot?

Kanë kaluar 24 vjet, dhe nga ajo Madhuja çapkëne nuk ka mbetur shumë, përveç bukurisë, që vazhdon të mahnitë gjithkënd.

Ndërsa Raxha duket po ai, veçse vitet i kanë rënduar paksa.

Dritare.net ka sjellë për ju, Raxhën dhe Madhunë, sot, di duken ata pas 24 vjetësh.

Zbuloni më shumë në galerinë më poshtë!/K.C/dritare.net

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP