Vrasja e Kacifas, policia greke mbërrin në Tiranë

Një javë pas vrasjes në Bularat të Gjirokastrës të Kostantinos Kacifas, nga forcat RENEA , trupi i të ndjerit ende nuk është varrosur ndërsa kjo temë ka prodhuar debat të ashpër, në të dy shtetet.

Tanimë në Tiranë, ka arritur edhe një grup i policisë greke, që do të informohet në lidhje me vrasjen e Kacifas.

LEXO DHE :  Rama ndan pamje nga porti i Sarandës: Numri i kroçerave me turistë është pesëfishuar

Grupi i policisë do të qëndrojë këtu deri në mbylljen e hetimeve, ndërsa zyrtarët grekë kërkojnë nga institucionet tona që kërkesa e familjes për dorëzimin e trupit duhej pranuar menjëherë pasi nuk ndikon në asnjë drejtim drejtësinë vendore./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.