Vrasja e gazetares, arrestohet biznesmeni maltez

Një biznesmen maltez është arrestuar si pjesë e hetimit për vrasjen e gazetares, Daphne Caruana Galizia dy vjet më parë.

Yorgen Fenech u ndalua nga oficerët e armatosur, pasi jahti i tij u ndalua dhe u kontrollua nga ata.

Arrestimi i biznesmenit vjen një ditë pasi kryeministri, Joseph Muscat tha se do të konsideronte falje për ndërmjetësin e supozuar, për çështjen, shkruan dritare.net

LEXO DHE :  Turqi/ Ja si reagon gazetari dhe të ftuarit, në televizion, kur bie tërmeti!

Caruana Galizia, një blogere antikorrupsion, u vra afër shtëpisë së saj në tetor 2017, nga një bombë që i ishte vendosur në makinë./K.C/dritare.net

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.