E bujshme/ Vardari përjashtohet nga kupat e Europës, ‘lumturohen’ ekipet shqiptare

Skuadra maqedonase e Vardarit edhe pse ka dalë në vendin e dytë në kampionat nuk ka rritur të licencohet për shkak të borxheve të shumta dhe për këtë është përjashtuar nga pjesëmarrja në kupat e Europës.

Lajmi i bujshëm bëhet i ditur nga mediat maqedonase, ndërkohë ekipet shqiptare të Renovas dhe Shkupit janë duke fërkuar duart pasi kanë shansin të renditen në vendin e pestë, vend që iu siguron pjesëmarrje në Europa League.

LEXO DHE :  BE merr vendim për ndryshimin e orës

Në javën e fundit të kampionatit në Maqedoni, Shkupi do të përballet me Rabotniçkin, ndërsa Renova pret kampionët e Shkëndijës./ e.k-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.