Dua Lipa: Mezi pres të vij në Kosovë!

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa, e cila po korr sukses të jashtëzakonshëm jashtë vendit, duke u listuar si një nga këngëtaret më të mira në botë, shumë shpejt do të vijë në Kosovë.

Ajo sëbashku me babain e saj, Dukagjin Lipën, organizojnë festivaline përvitshëm, Sunny Hill Festival në Prishtinë.

Këtë vit festivali do të mbahet në fillim të gushtit për 3 ditë resht. Përmes një postimi në Instagram, Dua Lipa ka bërë publike listën e të gjithë këngëtarëve pjesëmarrës, ku në mesin e artistëve shqiptarë janë dhe yjet e njohur botërorë, Miley Cyrus, Calvin Harris dhe reperi shqiptaro-amerikan, Gashi.

LEXO DHE :  Tërmete të forta tundin vendin gjatë natës

Dua shkruan se mezi po pret të vijë në Kosovë që të bëhet bashkë me shqiptarët, për të dhuruar një atmosferë magjike, në vendin e saj të lindjes./E.B-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.