Dua Lipa: Mezi pres të vij në Kosovë!

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa, e cila po korr sukses të jashtëzakonshëm jashtë vendit, duke u listuar si një nga këngëtaret më të mira në botë, shumë shpejt do të vijë në Kosovë.

Ajo sëbashku me babain e saj, Dukagjin Lipën, organizojnë festivaline përvitshëm, Sunny Hill Festival në Prishtinë.

Këtë vit festivali do të mbahet në fillim të gushtit për 3 ditë resht. Përmes një postimi në Instagram, Dua Lipa ka bërë publike listën e të gjithë këngëtarëve pjesëmarrës, ku në mesin e artistëve shqiptarë janë dhe yjet e njohur botërorë, Miley Cyrus, Calvin Harris dhe reperi shqiptaro-amerikan, Gashi.

LEXO DHE :  Kishte humbur një javë më parë, gjendet i vdekur tek Liqeni 31-vjeçari

Dua shkruan se mezi po pret të vijë në Kosovë që të bëhet bashkë me shqiptarët, për të dhuruar një atmosferë magjike, në vendin e saj të lindjes./E.B-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.