Dritare- Lufta e ftohtë me Greqinë | Pj.3

#DritaremeRudinën solli këtë të hënë në Vizion Plus, debatin për çështjen e Himarës dhe marrëdhëniet e Shqipërisë me Greqinë. Ngjarjet e fundit kanë krijuar një tensionim mes dy vendeve. Të ftuarit në studio, Paskal Milo- historian, Ardit Bido- drejtori i Arkivave, Alfred Bejleri- kryetari i OMONIA-s në Himarë, Bashkim Zeneli- ish ambasador i Shqipërisë në Greqi, u ndalën gjatë në atë se çfarë po ndodh me Himarën dhe folën për rëndësinë e marrëdhënieve dhe ruajtjen e fqinjësisë së mirë. Pse i duhet Shqipërisë, Greqia dhe a do të ndikojë ajo në integrimin e Shqipërisë në BE? Ndiqni pjesën e tretë të emisionit!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.