Dorëheqja e May, dy kandidatë të rinj i bashkohen garës

Ish-anëtarët e kabinetit Dominic Raab dhe Andrea Leadsom janë deputetët e fundit të Tory që njoftojnë se do të konkurrojnë për udhëheqës të partisë.

Ata bëhen kandidatët e gjashtë dhe të shtatë që kanë hyrë në garë pasi Theresa May tha se do të japë dorëheqjen si kryetarja e partisë më 7 qershor, informon dritare.net

LEXO DHE :  Kursi i këmbimit valutor, datë 12 nëntor 2019

Duke folur për Mail të dielën, Raab tha se Mbretëria e Bashkuar duhej të largohej nga BE më 31 tetor.

Leadsom tha se ajo gjithashtu mbështet një Brexit pa marrëveshje, “nëse është e nevojshme.”/K.C/dritare.net

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.