Dorëheqja e Haley nga OKB/ Trump ka gati kandidatin e ri, vajzën e tij

Ditën e sotme Ambasadorja e SHBA, në OKB, Nikki Haley ka njoftuar dorëheqjen e saj, dorëheqje e cila është pranaur nga Presidenti Donald Trump.

Por, tanimë duket se Trump e ka në mendjen e tij, një kandidat për postin e Ambasadorit në OKB.

Ivanka Trump, anëtarë e kabinetit qeveritar në SHBA, njëherësh e bija e Donald Trump, mund të jetë kandidati i Trump për këtë post.

Edhe pse shprehu dëshirën për të bijën, Trump tha se ai do të akuzohej për nepotizëm, po ta propozonte Ivankën si ambasadore.

LEXO DHE :  Sara Hoxha poston foto nga plazhi, me barkun e rrumbullakosur

Nuk ka të bëjë fare me nepotizmin, por njerëzit që e njohin e dinë se Ivanka do të jetë dinamit. Unë do të akuzohem për nepotizëm edhe nëse nuk ka njeri më kompetent në botë“- u shpreh Trump./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.