Doni zemër të fortë? Hani këto dy ushqime!

Të pasurit një zemër të fortë, është një sfidë e madhe për të gjithë njerëzit.

Shumë nga ne nuk e hanë mishin e kuq, apo djathin, pasi meqenëse ato janë të tejmbushura me kalori, dhe yndyra, mendojmë se, do na rrisë nivelin e kolesterolit në gjak.

Image result for mish

Por sipas një studimi të fundit, të sjellë për ju nga dritare.net,  rezulton se, ngrënia e mishit ndihmon dhe forcon zemrën tuaj.

LEXO DHE :  PD kallëzim penal për projektin e Unazës së Re

Related image

Sigurisht, nëse ju hani mish të kuq dhe djathë të përpunuar, rreziku për të vdekur nga zemra është i ulët.

Related image

Nëse ju hani një sasi të konsiderueshme mishi dhe djathi çdo ditë, kjo mund të reduktojë edhe shanset për të vdekur parakohe./Përshtati: Kadrije Çako/dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.