Donald Trump shkarkon Prokurorin e Përgjithshëm

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka shkarkuar këtë të mërkurë Prokurorin e Përgjithshëm, Jeff Sessions.

“Me kërkesën tuaj, po dorëzoj dorëheqjen time.”, -shkruan Session-i në një letër drejtuar shefit të Shtabit të Shtëpisë së Bardhë, John Kelly. “Mateu Whitaker do të marrë përsipër postin e Prokurorit  të Përgjithshëm.”, -tha presidenti Trump, informon dritare.net. Whitaker pritet të marrë përgjegjësinë për hetimin e Rusisë dhe këshilltarin special, Robert Mueller. Shkarkimi i prokurorit ishte paralajmëruar që kohë më parë nga Trump-i./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Welt: Shqipëria po shndërrohet në një destinacion të turizmit kulinar

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.