Donald Trump nuk njeh flamurin e Amerikës

Kjo është padyshim e habitshme, për të mos thënë e tmerrshme!

Donald Trump shpesh shfaqet në media me deklaratat e tij të mrekullueshme, por këtë herë, nuk ka asgjë të mahnitshme nga fjalët apo veprat e tij. Në një vizitë me fëmijët në Ohajo, presidenti i SHBA-së, shkoi së bashku me Zonjën e Parë, Melanie Trump.

Sigurisht që vizita është diçka fisnike nga ana e tij dhe jemi të sigurt se edhe qëllimet ishin të mira, po vizita nuk shkoi aq mirë sa të themi.

Amerika është e tronditur nga injoranca e Trump.

Fëmijët, duhet të ngjyrosnin flamurin amerikan së bashku me Trump-in.

Në një moment Trump-i u përkul sipër fletës dhe pastaj, pasi ngjyrosi flamurin, dhe u ngrit, të gjithë u befasuan.  Ai e kishte ngjyrosur atë gabim.

LEXO DHE :  Gjykata Kushtetuese/ Balla shpërndan reagimin e SHBA: Jemi në krahun e duhur të historisë

Normalisht, flamuri amerikan ka vija të kuqe dhe të bardha, me një drejtkëndësh blu në qoshe.

Megjithatë, Trump duket se ka shpikur një flamur të ri. Presidenti i Shteteve të Bashkuara ngjyrosi flamurin amerikan me vija të kuqe, të bardha dhe blu. Ndoshta ai ka menduar të ndryshojë flamurin amerikan.

Ndërkohë, njerëzit filluan të ironizonin Trump-in në Twitter .

 

– Ndoshta nuk është kaq e gabuar,  duket si një përpjekje e dobët për një flamur rus ?? … ?

 

Presidenti e ka ngjyrosur  flamurin e tij  gabim./Përshtati: Kadrije Cako/dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.