Donald Trump arrin në Angli, pritet me protesta

 

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trumo së bashku e Zonjën e Parë Melania Trump kanë zbritur në aeroportin  e Stansted pranë Londrës në Air Force One në orën 14:00.

Çifti u tapritënua nga ambasadori amerikan Woody Johnson, sekretari i tregtisë Liam Fox dhe rojet  ushtarake, përpara se të hipnin në një helikopter i cili po priste .

Pas takimeve në Ambasadën Amerikane, Trump do të shkojnë në Blenheim Palace për darkë me Theresa Maj dhe një grup udhëheqësish të biznesit të lartë.

LEXO DHE :  Bujar Sheshi nuk ka qenë sigurims, Prokuroria mbyll hetimet pasi nuk gjeti asnjë fakt për anëtarin e KLP

Trump është duke u pritur me protesta të mëdha në tërë Londrën.

I pyetur nëse ai ishte i shqetësuar për protestat, ai u përgjigj: “Mendoj se është mirë. Britaniket më duan shumë”

 

“Unë mendoj se ata janë dakord me mua për emigracionin.”-tha Trump.

 

Ambasada Amerikane në Angli ka paralajmëruar protesta të dhunshme në Londër sot dhe nesër gjatë vizitës së Trump./ I.M-Dritare.netPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.