Doli në përgjime, reagon Pjerin Ndreu: Nuk kam folur për shit-blerje votash

Ish-deputeti socialist, njëherësh kandidat për kryetar në Bashkinë e Lezhës, Pjerin Ndreu ka reaguar pasi ai ka dalë në një bisedë të publikuar nga tabloidi gjerman “Bild” .

Ndreu shkruan se komunikimi i tij nuk ka të bëj me shit-blerje votash, ndërsa shton se komunikimi është krejtësisht normal.

“Pergjimet jane indicje por jo prova. Megjithate meqe eshte permend emri im, jam I detyruar tu them se kominikimi im s’ka te beje me shit blerje, por me votat e nje socialisti i cili normalisht duhet te votoje partine e vet.

LEXO DHE :  Artan Hoxha thirrje SHBA: Sillni marinsat të bëjnë një spastrim

Eshte kominikim normal me strukturat tona. As nuk eshte i PD as I LSI qe te quhet presion. Nese nuk lejohet tu kerkohet vota nga ne socialisteve, athere eshte tjeter gje.

Pergjimi eshte nje flluske sapuni se u nis si shitblerje dhe u katandis ne telefonata pune normale me socialistet. Drejtorit te shkolles i lejohet ligjerisht te jete pjese e strukturat politike per ato qe nuk e dine kete gje dhe te votoje partine ku aderon!”, thekson Ndreu./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.