Dokumentar/ 1997, viti i tmerrshëm që rrezikon rikthimin në 2019

Çfarë ndodhi në vitin e tmerrshëm të 1997? Çfarë ndodhi në vitin e çmendurisë kolektive, ku shqiptarët morën armët duke vrarë njëri-tjetrin? Skenat piramidale që rrënuan shqiptarët, politika, vënia në pikëpyetje e ekzistencës së popullit shqiptar. Këto dhe shumë të tjera, në dokumentarin “Viti i tmerrshëm 97′ që na rrezikon përsëri ne 2019”. Të plotë e gjeni në linkun më poshtë.

LEXO DHE :  U akuzuan për bashkëpunim me ISIS, Iraku dënon me vdekje tre francezë

Një realizim i gazetarëve të Dritare.net Daniel Muçaku e Isa Myzyraj!

3 KOMENTET

 1. Nga: ”Partia Lëvizja e Legalitetit”.
  Dega Vorë, Tiranë, Albania,

  Vorë më datë 21/04/2019.

  SALI BERISHA NGA VITI 1992-2019 ME SHTETIN E TIJ TE KRIMIT TE ORGANIZAR MBULOJ DHE FHSHEHU KRIMET E RENDA TE DIKTATURES KOMUNISTE:
  Pa u zbardhur krimet e diktatures komuniste nuk ka demokraci ne Shqiperi.
  Respekt per qendrestaret e anti krimeve komuniste !
  Edhe Kuba komuniste ka perparruar me shume se sa Shiperia, duke denuar krimet e diktatures komuniste.
  Shqiperia per tre dekada demokraci-kriminale-korruptive te organizuara nga mobeli i shtetit kriminal-policor-berishjan i Katovices, ka resehutuar dhe ka vrare kundersharet politik te cilet kerkuan liri dhe demokraci.
  Gjithe kjo e keqe ka ardhur nga krahu politik PD i te djathtes fallso me drejtues kryesor Sali Berishovicin.
  Sali Berishu u emrua ne krye te PD ne vitin 1990 nga PKSH dhe direkt i emruar nga Ramiz Alia Sekretar i Pare i KQPPSH.
  Tani ne 2019 shqiptaret jane shume large reformave demokratike perendimore.
  Sepse PS per 28 vitet e fundit nuk ka pasur opozit te vertete kundershtare nga viti 1991-2019.
  d.m.th ”Parti te te djathtes se vertete”, por PS ka pasur opozit politike nje moster-shteti-kriminal-policor te komunizmit te Ri te organizuar nga kryetradhetari i kombit tone Sali Berisha dhe partia familjare e tij PD – LSI = Lesh e li dhe ma Zi e te tjera si keto parti.
  Kjo do te thote se shqiptaret kane 74 vite qe qeverisen nga nje parti politike ne pushtet.
  Shiko vidion poshte:
  Promovohet monografia per Dom Shtjefen Kurtin 18 04 2019

  https://www.youtube.com/watch?v=T83yMFWmSMk&feature=share&fbclid=IwAR3A2v3DZ6OrjtYoqwiHQtJa-_J3WHJu-GViEr8X0YsTeGAj9kG6Ewd42rQ

 2. Nga: ”Partia Lëvizja e Legalitetit”.
  Dega Vorë, Tiranë, Albania,

  Vorë më datë 21/04/2019.

  SALI BERISHA NGA VITI 1992-2019 ME SHTETIN E TIJ TE KRIMIT TE ORGANIZAR MBULOJ DHE FHSHEHU KRIMET E RENDA TE DIKTATURES KOMUNISTE:
  Pa u zbardhur krimet e diktatures komuniste nuk ka demokraci ne Shqiperi.
  Respekt per qendrestaret e anti krimeve komuniste !
  Edhe Kuba komuniste ka perparruar me shume se sa Shiperia, duke denuar krimet e diktatures komuniste.
  Shqiperia per tre dekada demokraci-kriminale-korruptive te organizuara nga mobeli i shtetit kriminal-policor-berishjan i Katovices, ka resehutuar dhe ka vrare kundersharet politik te cilet kerkuan liri dhe demokraci.
  Gjithe kjo e keqe ka ardhur nga krahu politik PD i te djathtes fallso me drejtues kryesor Sali Berishovicin.
  Sali Berishu u emrua ne krye te PD ne vitin 1990 nga PKSH dhe direkt i emruar nga Ramiz Alia Sekretar i Pare i KQPPSH.
  Tani ne 2019 shqiptaret jane shume large reformave demokratike perendimore.
  Sepse PS per 28 vitet e fundit nuk ka pasur opozit te vertete kundershtare nga viti 1991-2019.
  d.m.th ”Parti te te djathtes se vertete”, por PS ka pasur opozit politike nje moster-shteti-kriminal-policor te komunizmit te Ri te organizuar nga kryetradhetari i kombit tone Sali Berisha dhe partia familjare e tij PD – LSI = Lesh e li dhe ma Zi e te tjera si keto parti.
  Kjo do te thote se shqiptaret kane 74 vite qe qeverisen nga nje parti politike ne pushtet.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.