Do habiteni kur të mësoni të mirat që sjell për shëndetin, kastraveci!

Kastraveci, dhe pse përqindjen më të lartë e ka ujë, nga studimet ka rezultuar se është një nga luftuesit më efektivë të kancerit, por jo vetëm.

Gjithashtu, kastravecët e përmirësojnë flokët, lëkurën dhe ndihmojnë në heqjen e të gjitha toksinave të trupit.

LEXO DHE :  PD i përgjigjet Ramës: Ku është fletë-arresti për Vangjush Dakon?

Nëse ju vazhdimisht konsumoni kastravec, sitemi juaj i tretjes do të përmirësohet ndjeshëmm, pasi ka ujë dhe fibra.

Nëse nuk e dinit, kastraveci parandalon edhe erën e keqe të gojës, sepse ka veti antibakteriale./E.B-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.