Dita 3 e ngujimit, studentët me batanije në fakultete

Në fakultetin Juridik dhe atë Ekonomik po ngujohen studentët të cilët ndodhen brenda auditorëve, në shenjë proteste për plotësimin e 9 kërkesave të tyre.

Në një video të siguruar nga BalkanWeb, shihen studentët të cilët përballojnë temperaturat e ulëta me batanije.

LEXO DHE :  Aleksandër Çipa: Zjarri në Shkodër, dëmton opozitën

Kjo është dita e 3-të e protestës, ku studentët ngujohen në fakultete duke qëndruar aty edhe gjatë natës.

Kujtojmë se studentët kanë paralajmëruar përshkallëzim të protestave nëse kërkesat nuk plotësohen deri ditën e nesërme./E.B-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.