Disa të vdekur pas një sulmi në paradën ushtarake në Iran

Gjatë momentin në të cilin në Iran po zhvillohej një paradë ushtaraka, dhjetra persona mësohet të kenë humbur jetën si pasojë e një me armë.

BBC shkruan se të shtënat me armë zgjatën rreth 10 minuta.

LEXO DHE :  Mbretëresha Elizabet, e trishtuar për vdekjen e shërbëtores besnike

Ndërsa media shtetërore thonë se pas ngjarjes mendohet se fshihen militantë islamikë. Autorët ishin veshur me uniforma ushtarake. Deri më tani nuk dihet numri i saktë i viktimave. /V.D/Dritare.ne/

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.