Dhimbje shpine? Bëni këto ushtrime dhe shpëtoni!

Shumë njerëz vuajnë nga dhimbja e shpinës, kurrizit etj. Kontraktimet e muskujve, ju sjellin dhe dhimbje të shpinës. Por fatmirësisht, janë ca ushtrime, që ju shpëtojnë nga këto dhimbje.

Dhimbja e shpinës prek njerëzit e të gjitha moshave, por përgjithësisht ndihet më së shumti, tek ata mes 35 dhe 55 vjeç. Sipas ekspertëve, dhimbja e shpinës shoqërohet me dhimbje të kockave, të muskujve dhe ligamenteve, të cilat çojnë në funksionimin e shpinës.

Streçi, do t’ju ndihmojë shumë në çlirimin e shpinës, nga dhimbja. Dritare.net ka sjellë për ju disa ushtrime, që mund t’i bëni shumë shpejt dhe në pak minuta do të shpëtoni nga dhimbja e shpinës./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  5 fëmijë nga Pogradeci, në Siri/ Gjyshja 70-vjeçare: Ndihmë, mi ktheni në shtëpi!


PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.