Dha dorëheqjen, DASH përgëzon Ramush Haradinajn

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj paraqiti të premten dorëheqjen e pakthyeshme nga posti i tij. Në një vendim të papritur, ai tha se arsyeja për dorëheqjen është “ftesa për t’u marrë në pyetje nga Dhomat e Specializuara në Hagë si i dyshuar”.

Ndërkohë, për dorëheqjen e Haradinajt ka reaguar edhe Departamenti Amerikan i Shtetit. DASH-i tha për Zërin e Amerikës se SHBA-ja përgëzon Haradinajn për vendimin për t’iu përgjigjur thirrjes së Prokurorisë

LEXO DHE :  Kush po i frikëson Albinin e Isën?

“Shtetet e Bashkuara përgëzojnë respektimin nga ana e tij të thirrjes për t’u paraqitur para Zyrës së Prokurorit të Posaçëm të Dhomave të Posaçme për Kosovën”, thuhet në deklaratë./K.C/dritare.net

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.