Dewi Lewis: Ju ftoj të shijoni albumin e bunkerëve të komunizmit në Shqipëri!

Dewi Lewis Publishing, një nga shtëpitë më prestigjioze ndërkombëtare ka lajmëruar lexuesit e saj në gjithë botën se ka disa kohë që po përgatit një album me fotografi të bunkerëve të kohës së komunizmit në Shqipëri.

Albumi i quajtur “Metamorphosis” që mban firmën e fotografit të mirënjohur anglez Robert Hackman, është gati dhe së shpejti do të shërbejë si një kartëvizitë  e mirë për turizmin në Shqipëri, lajmëron shtëpia botuese.

LEXO DHE :  Diferenca mes Arben Ristanit dhe Lulzim Bashës, para së njëjtës akuzë

Në album do të jenë foto të bunkerëve, të rralla dhe te jashtëzakonshme.

Sot në Shqipëri bunkerët po ripërdoren dhe janë komplet ndryshe nga funksioni i tyre fillestar.

Tani ato përdoren si kafene, shtëpi, restorante, etj.

Albumi “Metamorphosis ( Ripërdorimi i bunkerëve të kohës së komunizmit) del në shitje në Shkurt të viti 2019, në Londër dhe Tiranë njëkohësisht./dritare.net

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.