Deputeti Manja, thirrje opozitës: Mos bëni ndarje krahinore si në vitin 97

Deputeti i Partisë Demokratike Ulsi Manja komentoi thirrjen e kreut të PD Lulzim Basha dhe ish-kryeministrit Berisha për mosbindje civile si një thirrje për ndasi të shqiptarëve.

“Thirrjet e Lulzim Bashës dhe Berishës janë për ndasi krahinore. Unë ju bëj thirrje që të  heqin dorë nga kjo mënyrë e të  bërit politikë pasi Kukësi, Tropoja Saranda dhe të gjithë janë të Shqipërisë dhe kjo qeveri është e shqiptarëve. Sali Berisha e ka provuar ndasinë e Shqipërisë veri-jug në 97. Edhe këtë radhë është i dështuar se në atë protestë në Kukës dhe para Drejtorisë së Policisë mori vetëm një grup militantësh.

LEXO DHE :  PD i vuri flakën shkollës ku ishte KZAZ në Shkodër, Veliaj poston fotot: Gjeni ndryshimet me talebanët

Edhe sot ishte një shfaqje e shëmtuar, ku deputeti ka abuzuar me statusin dhe ka ushtruar presion ndaj organeve të drejtësisë,” tha Manja. V.D/Dritare.net/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.