Deputeti i pavarur thirrje: Ju lutem, na ndihmoni!

I ftuar në ‘Dritare me Rudinën’, në News 24, deputeti i pavarur, Andi Përmeti ka bërë thirrje që të ndryshohet sistemi elektoral.

Sipas Përmetit, sistemi elektoral në Shqipëri është i pavërtetueshëm.

 “Sistemi elektoral sot është ai me lista. Kam mbyllur zyrën e avokatisë dhe kam bërë fushatë në Korçë. Unë sot me këtë sistem nuk e vërtetoj dot se mund të kem marrë më shumë vota se Balliu apo Salianji. Ky sistem është i pavërtetueshëm. Ju lutem më ndihmoni dhe të ndërgjegjësojnë qytetarët që të ndryshojmë sistemin elektoral.”,- tha Përmeti./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Shije e ulët në letërsi

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.