Anila Denaj: Papunësia ka rënë, treguesit në bazë vjetore

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj i është përgjigjur pyetjes së gazetarëve dhe ekspertëve te ekonomisë sa i përket financave të vendit si dhe punësimit.

E ftuar në emisionin ‘Dritare me Rudinën’, ministrja iu përgjigj pyetjes së gazetares së News24 Erjola Jata se cilat janë arsyet që ekonomia nuk po prodhon vende të reja pune. Pyetje: Në tremujorin e 4 të vitit 2018 papunësia ka shënuar rritje. Cilat janë arsyet që ekonomia nuk po prodhon më rritje të punësimit?

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.