Del videoja 2 që po trondit politikën, në Maqedoninë e Veriut!

Një ditë më parë gazeta italiane “La Verita” publikoi një video që tronditi Maqedoninë e Veriut ku tregohet një skemë korrupsioni. Ndërkohë, sot gazeta ka nxjerrë një tjetër video. “La Verita” është hapur sot me titullin “Rasti dridh qeverinë në Shkup”, duke publikuar një material të ri në lidhje me rastin “Reket”. Fillimisht dëgjohet biseda mes Boki 13 dhe Orce Kamçev në të cilin Bojan kërkon shpjegim pse paratë janë me prerje 50 eurove dhe jo më shumë, duke shprehur dyshimin se bëhet fjalë për ndonjë mashtrim.

LEXO DHE :  Kryebashkiaku Veliaj takim me homologun nga Janina, Moses Elisaf: Solidaritet i jashtëzakonshëm nga fqinjët pas tërmetit

Aty Kamçev përgjigjet se në bankë nuk ka mundur të gjejë kartëmonedha më të mëdha.

Boki gjatë bisedës me Kamçev kërkon edhe një takim, ndërsa gjatë asaj bisede dëgjohet edhe një zë gruaje, e cila i thotë Kamçevit “mos u brengos, çdo gjë do të jetë në rregull!”./K.C/dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.