Dekretimi i Lleshit/ Rama i jep Metës 1 javë afat: Do ta çoj në kushtetuese

Kryeministri Edi Rama dhe Kryetari i Kuvendit Ilir Meta, gjate homazheve ne Akademine e Sigurise ne Sauk, per nder te komandantit te Forcave te Nderhyrjes se Shpejte te Shkodres, FNSH, Simon Gjeta, i cili ra ne krye te detyres, gjate nje operacioni per arrestimin e Ruzhdi Aishtes, ne Shkoder. /r/n/r/nPrime Minister Edi Rama and Parliament Speaker Ilir Meta, during the homage in honor for Commander of the Fast Reaction Forces of Shkodra, Simon Gjeta, who has fallen on duty yesterday, during an police action to arrest Ruzhdi Aishtes.

I ftuar në “Real Story” kryeministri Edi Rama ka folur për mosdekretimin e Sandër Lleshit në postin e Ministrit të Brendshëm nga Presidenti Meta.

Rama ka thënë se do t’i japë Metës 1 javë kohë ose në të kundërt do e çojë atë në Gjykatën Kushtetuese, dhe shtoi se Gjykata do të jetë funksionale brenda pranverës.

 “Nuk kam arsye të besoj që Presidenti i Republikës ka një axhendë të fshetë apo që është pjesë e një lojë të fshehtë politike. Ju përmendët Maqedoninë ku kishte një makinacion mes Presidentit dhe opozitës.

Nuk dua të them këtu se është një plan më i gjerë me një opozitë të pashpresë që bojkoton parlamentin dhe që kërkon qiqra në një hell ku po piqet vetë. Nuk kam arsye që të mos i besoj këto. Nuk kishte asnjë arsye që të mos i besonte një personi që vetë opozita nuk arriti dot të hidhte një saçme të vetme ndaj këtij emri” – tha Rama./ I.M-Dritare.net

LEXO DHE :  Angela Merkel gjen fjalët e duhura në Aushvic

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.