Dekretet e Metës/ Hazizaj: Këta politikanë janë një gjelltore e madhe

Juristi Sokol Hazizaj i ftuar në “Arena” në Ora News, duke komentuar qëndrimet e kreut të shtetit për dekretimin e ministrave, tha se ata tentojnë të prodhojnë ngjarje.

Pjesë nga debati: 

Hazizaj: Ata prodhojnë në nëntekst ngjarje. Ka ndryshuar më shumë se gjysmën e ministrave. Mund të ndryshojë edhe programin.

Hila: Nuk ka pasur program.

Hazizaj: Ai po ndryshon shumicën e qeverisë, pra po krijon një qeveri të re. Kjo do të shoqërohet me mocion besimi. Këta janë një gjelltore e madhe. PD, Rilindas, jo PS, dhe partitë e tjera që nuk janë dakord vetëm për shtresat në nevojë dhe kanë zgjedhur Erion Veliajn që shkon për të bërë foto me ta./oranews/

LEXO DHE :  Del ne dritë blloku i banimit në zonën e “Frigoriferit” në Tiranë, shikoni transformimin që ka pësuar

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.