Deklarata e fortë e Hoxhës: Agimi i Artë dhe ultranacionalistët grekë po kërkojnë emrat e skuadrës RENEA

I ftuar në emisionin “Opinion” gazetari Artan Hoxha ka lëshuar deklarata të forta në lidhje me vrasjen e Konstantinosd Kacifas.

Hoxha ka deklaruar se  “Agimi i Artë” dhe grupet ultranacioneliste greke po kërkojnë emrat e skuadrës së RENEA-s që ekzekutuan Katsifasin në Bularat.

“Po kërkojnë të identifikojnë emrat e skuadrës tonë të RENEA-s që kanë marrë pjesë në aksionin e eleminimit të Kostandin Kacifas. Do jetë një nga gabimet më të pafalshme të autoriteteve shqiptare dhe Prokurorisë nëse zbulohen emrat. Nëse ne do zbulojmë emrat e skuadrës që ishte në Bularat, ne do t’i ekspozojmë emrat e tyre përballë një hakmarrje.”, – tha gazetari Hoxha./ I.M-Dritare.net

LEXO DHE :  Koalicione parazgjedhore mes opozitës, Isa Mustafa takohet me Shpend Ahmetin

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.