Dëbimi i agjentëve iranianë, reagon Mike Pompeo: Përgëzoj kryeministrin Rama

Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo ka përshëndetur gjithashtu vendimin e kryeministrit, Edi Rama për të përzënë ambasadorin iranian dhe dy agjentët nga vendi ynë. Ju kujtojmë se, pak çaste më parë, edhe këshilltari i Trump-it, përshëndeti këtë vendim të kryeministrit.

LEXO DHE :  Që sot PD është ushtare e Metës

Përmes një postimi në Twitter, Pompeo përgëzon kryeministrin, për vendimin e marrë. Pompeo shprehet se, bota duhet të qëndrojë bashkë për të sanksionuar regjimin e Iranit derisa të ndryshojë sjelljen destruktive./K.C/dritare.net

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.