Dasma e vitit/ Portretet e Harry dhe Meghan, në të gjithë Britaninë

Dasma mbretërore, që do të zhvillohet më 19 maj në Windsor, ka mahnitur të gjithë Mbretërinë e Bashkuar. Të gjithë mezi presin, që të zhvillohet kjo dasmë madhështore, plot luks dhe bukuri.

Ende pa filluar, në rrugët e Windsorit shohim vetëm: kartolina, filxhanë, pjata, lugë, mbajtëse çelësash, me foto të çiftit: Harry dhe Meghan. Kush mbërrin në Londër ka kënaqësinë të marrë një kujtim të kësaj ngjarjeje të madhe në Mbretërinë e Bashkuar.

LEXO DHE :  Sapo merr detyrën e presidentit të Ukrainës, komediani shpall zgjedhje të parakohshme

 Siç parashikohet, kostoja e kësaj dasme, do të shkojë deri në 32 milionë paund, shumë prej të cilave janë shpenzuar./K.C/Dritare.net

 PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.