Dalje nga çadra 2/ Ben Andoni: Takimi qeveri-opozitë i iniciuar që në vjeshtë

Takimi mes PS, PD dhe LSI ka qenë i iniciuar që në vjeshtë, por është shtyrë për shkak të situatave që ka ndodhur në Shqipëri. Deklarata u bë nga analisti Ben Andoni, në studion e emisionit “Arena” në RTV Ora.

Sipas Andonit gjithçka është bërë nga të huajt, ndërsa takimi me Gjiknurin tregon se opozita ka gjetur daljen nga çadra 2.

Ben Andoni: Takimi ka qenë i iniciuar që para vitit të ri, ndoshta që në vjeshtë nga indikacionet që kemi në media. Kanë ndodhur dy tërmete dhe gjithçka u shty.

LEXO DHE :  Basha pas takimit me aleatët: Rrezikohet grusht i pastër shteti

Opozita nuk kishte ku të shkonte, do shkonte këtu, por kjo mund të ndodhtë në janar, në shkurt, në prill sepse në të tillë gjendje e ka çuar PD zoti Basha.

Gjithçka është bërë nga të huajt dhe thjesht takimi me një njeri që është akuzuar vazhdimisht, Gjiknuri tregon se opozita ka gjetur daljen nga çadra 2, është një dalje e dhimbshme./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.