Dalin rezultatet e para të referendumit në Maqedoni

 

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) në Maqedoni ka publikuar rezultatet e para të votave të numëruara nga referendumi i zhvilluar për marrëveshjen e emrit me Greqinë.

Nga 38,46% vendvotime të procesuara rezulton se, 90,95%  përqind e votuesve janë shprehur “pro” pyetjes “A jeni për anëtarësim në BE dhe NATO me pranimin e marrëveshjes së Republikës së Maqedonisë dhe Republikës së Greqisë”. Ndërsa 6,11% kundër, sipas KSHZ. V.D/Dritare.net/

LEXO DHE :  Ja çfarë blerjesh duhet të bëni patjetër në gusht!

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.