Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Daçiç publikon certifikatën e lindjes së Vlora Çitakut: Ti je qytetare e Serbisë

Daçiç publikon certifikatën e lindjes së Vlora

Në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit në OKB, ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç ka publikuar një certifikatë të ambasadores së Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku. Kjo certifikatë i përket kohës kur Kosova ishte nën pushtimin e Serbisë dhe ishte në serbisht.

“Ti ende je qytetare e Serbisë.”, tha Daçiç./K.C/dritare.net