Daçiç publikon certifikatën e lindjes së Vlora Çitakut: Ti je qytetare e Serbisë

Në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit në OKB, ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç ka publikuar një certifikatë të ambasadores së Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku. Kjo certifikatë i përket kohës kur Kosova ishte nën pushtimin e Serbisë dhe ishte në serbisht.

LEXO DHE :  Moti i keq, pezullime lundrimesh dhe vonesa në portin e Durrësit

“Ti ende je qytetare e Serbisë.”, tha Daçiç./K.C/dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.