Daçiç flet rreth ndryshimit të kufijve: Nuk ishte ideja e SHBA-së

Ministri i Jashtëm serb Ivica Daçiç beson se SHBA do të mbështetë marrëveshjen e Beogradit dhe Prishtinës, dhe se tani është një moment i favorshëm për zgjidhjen e çështjes së Kosovës.

Ai tha për TV Hepi se Serbia është kundër vazhdimit të dialogut derisa të mos hiqet taksa ndaj mallrave serbe, e vendosur nga Prishtina zyrtare vitin e kaluar.

LEXO DHE :  Hipokrizia me Shkodrën, zhbën opozitën, jo 30 qershorin

I pyetur për idenë e ndryshimit të kufijve dhe se e kujt ishte ideja për një gjë të tillë, Serbisë apo SHBA, Daçiç tha se nuk kishte sinjal nga SHBA.

“Nuk mund të thuhet se Amerika është në favor të këtij parimi”, tha ai./ E.D-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.