Daҫiҫ përplaset me Ҫitakun: Ti nuk je kosovare, kombi kosovar nuk ekziston

Raporti për Kosovën i Këshillit të Sigurimit është shoqëruar ditën e sotme me debate të ashpra mes diplomatit serb Ivica Daҫiҫ dhe diplomates kosovare Vlora Ҫitaku.
Daҫiҫ i është drejtuar Ҫitakut duke i thënë se ajo nuk është kosovare, dhe se një komb i tillë nuk ekziston.
I menjëhershëm ka qenë reagimi i Ҫitakut e cila është shprehur “Sipas jush, nëse jam shqiptare, a po kërkoni të shkojë në Shqipëri? Askush nuk mund të më thotë se pasi qenkam shqiptare nuk mund të jetoj në Kosovë. Kosova është shtet që i përket të gjithë shqiptarëve”/ dritare.net

LEXO DHE :  Meta nuk ndalet, lajmëron konferencë për shtyp sot!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.