Çudit Baton Haxhiu: Ja cila parti do të zëvendësojë PD dhe LSI!

I ftuar në “Open” Baton Haxhiu, ka habitur me deklaratën e tij, teksa ka thënë se PD dhe LSI, në Shqipëri do të zëvendesohen me Vetëvendosjen e cila pritet të jetë pjesë e politikës shqiptare.

axhiu tha se LSI “do zbehet” dhe se PD “do të zhduket”, e këto dy forca mund të zëvendësohen nga partia e Vetëvendosjes.

“Do kemi hapësirë për një parti politike e cila mund të ndërtohet pas një muaj ose dy muaj. Mund të jetë Vetëvendosja. Dorëheqja i lë hapësirë Vetëvendosjes për të qene pjesë e jetës politke në Shqipëri. Dhe nuk janë të paktë njerëzit që janë të gatshëm për të formuar një parti politike shumë shpejt. Partitë si LSI dhe PD, njëra do zbehet, tjetra do zhduket, sepse shqiptarët do kërkojnë dicka të re”, eshte shprehur Baton Haxhiu./ I.M-Dritare.net

LEXO DHE :  Djegia e KZAZ në Shkodër, Jozefina Topalli: Ai që pengon të drejtën e votës nuk është demokrat

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.