Ç’të hamë, për një gjumë të mirë!

Ju josh ideja për të pirë disa filxhanë kafe gjatë ditës, por në të vërtetë sasia e tepër, do t’ju lërë pa gjumë gjatë natës.

Keni probleme me gjumin? Nuk po bëni gjumë të rehatshëm, apo nuk ju zë? Jeni të lodhur dhe s’ju merr gjumi? Dritare.net ka gjetur një zgjidhje të lehtë, dhe të shëndetshme për ju. Mos pini ilaçe për gjumë, por hani ushqime dhe flini si qengja!

LEXO DHE :  Rama: Dora që jep ka më shumë meritë se dora që merr!

Sipas një studimi, mënyra sesi ushqeheni ndikon edhe në lehtësimin, ose jo të gjumit në mbrëmje.

Dritare.net ka sjellë për ju në galerinë më poshtë ushqimet që duhet të hani, për të fjetur rehat dhe të relaksuar./K.C/dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUPPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.